Aspargin jest lekiem obecnym w polskich domach od pokoleń. Stosowany w celu uzupełnienia oraz leczenia niedoborów potasu i magnezu, wspomaga organizm w prawidłowym funkcjonowaniu. Zanim sięgniesz po preparat, dowiedz się, kiedy przyjmować Aspargin, by zapewnić sobie jego maksymalne działanie.
Aspargin jest lekiem, który dostarcza bezpieczną dawkę magnezu i potasu – pierwiastków, które odgrywają istotną rolę w organizmie. Nawet niewielki spadek ich poziomu – jeśli utrzymuje się przez długi czas – nie działa korzystnie. Taki stan wywołuje wiele nieprzyjemnych objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeżeli natomiast niedobory są znaczne, wówczas zwiększa to ryzyko wielu schorzeń, np. choroby niedokrwiennej serca czy zawału mięśnia sercowego. Może również prowadzić do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, która jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.
Suplementacja magnezu i potasu jest koniecznością, jeśli zauważysz u siebie takie objawy jak m.in.:
Są to najczęściej występujące objawy niedoboru magnezu i potasu, które powinny skłonić do wykonania badań diagnostycznych i sięgnięcia po lek uzupełniający poziom pierwiastków w organizmie.
Aspargin to lek, który należy stosować w celu wyrównania niedoborów magnezu i potasu. Jest szczególnie polecany w przypadku:
Wskazaniami do jego stosowania są również bolesne skurcze mięśni występujące u sportowców oraz problemy z koncentracją – w przypadku osób aktywnych fizycznie i umysłowo.
Wiele osób zastanawia się, jak przyjmować potas i magnez: rano czy wieczorem. W przypadku Asparginu, lek należy zażywać dwukrotnie w ciągu dnia – najlepiej rano i wieczorem. Suplementacja magnezu i potasu zawsze powinna odbywać się po posiłku.
Wchłanianie magnezu zmniejsza się w obecności lipidów, fitynianów, fosforanów i wapnia w diecie. Pamiętaj o tym, komponując posiłki w odpowiedni sposób – tak, aby dostarczyć organizmowi optymalną dawkę magnezu i potasu.
Nie należy przekraczać dziennej dawki leku, tj. 1-2 tabletek przyjmowanych 2-3 razy dziennie.