Dlaczego Aspargin?

Chociaż racjonalna dieta jest w stanie zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez i potas, niekiedy dochodzi do niedoborów tych pierwiastków. Niezależnie od przyczyny, wszelkie braki należy uzupełniać – po to, by nie dopuścić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Pomaga w tym Aspargin – lek dostępny bez recepty. Dlaczego, spośród innych dostępnych na rynku preparatów magnezowo-potasowych, warto wybrać właśnie ten?

Niedobory magnezu i potasu mogą mieć różne przyczyny. Czasami jest to spowodowane niedostatecznie zróżnicowaną dietą, w której brakuje głównych źródeł najważniejszych pierwiastków. Warto jednak mieć świadomość, że za powstawanie niedoborów odpowiada również zmniejszone wchłanianie potasu i magnezu, zwiększone wydalanie pierwiastków z organizmu czy zwiększone zapotrzebowanie na magnez i potas, np. u sportowców, osób przebywających w gorącym klimacie, kobiet w ciąży.

Aspargin – lek, a nie suplement

Preparaty z magnezem i potasem są łatwo dostępne. Jednak większość oferowanych tabletek to suplementy – produkty, których rolą jest jedynie wzbogacanie codziennej diety. Traktowane są jako środki spożywcze, które wykazują wyłącznie efekt odżywczy lub fizjologiczny. Nie można więc przypisywać im właściwości leczniczych, ponieważ ich działanie sprowadza się tylko do uzupełniania normalnej diety.

Aspargin nie jest suplementem diety, lecz lekiem. Dlatego może być stosowany w leczeniu niedoborów potasu i magnezu w organizmie. Jako lek jest stale monitorowany i podlega ścisłym restrykcjom – jego przewagą jest bezpieczeństwo i pewność stosowania.

Lek, który zawiera najlepiej przyswajalny magnez i potas

Jeśli chodzi o Aspargin, lek zawiera magnezową i potasową sól kwasu asparaginowego – substancje dopuszczone do obrotu wyłącznie w lekach. Dostępność pod taką postacią przekłada się na skuteczność – produkt dostarcza najlepiej przyswajalny magnez i potas.

Badania naukowe wykazały, że wodoroasparaginiany (zawarte w leku Aspargin) są doskonałą substancją „maskującą” dodatni ładunek pierwiastków. Dzięki temu ułatwiają przedostanie się magnezu i potasu (o ładunkach dodatnich) przez ścianę jelita (zewnętrzna strona ich błony również ma ładunek dodatni). Właśnie z tego powodu Aspargin to lek, który zapewnia wysoką przyswajalność i skuteczność w uzupełnianiu niedoborów magnezu i potasu.

Aspargin – lek stosowany od pokoleń

Aspargin jest lekiem o 50-letniej tradycji. Od pokoleń stosowany jest w uzupełnianiu oraz leczeniu niedoborów magnezu i potasu. Obdarzony zaufaniem babć i mam, stanowi synonim bezpieczeństwa oraz skuteczności.

Lek Aspargin od lat polecany jest przez lekarzy  w celu uzupełnienia niedoborów pierwiastków magnezu i potasu. Jego przyjmowanie polecane jest m.in. w:

  • chorobie niedokrwiennej serca,
  • stanach zagrożenia zawałem,
  • stanach zwiększonego zapotrzebowania na magnez i potas.

Po Aspargin bez obaw mogą sięgać pacjenci w okresie rekonwalescencji pozawałowej, także sportowcy i osoby narażone na intensywny wysiłek fizyczny, a nawet kobiety w ciąży (wyłącznie pod nadzorem lekarza ginekologa).