Niedobór Potasu

Niedobór potasu może doprowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, które bezpośrednio przekładają się również na spadek jakości życia. Do głównych objawów zaliczana jest: słabość, zmęczenie bez powodu, opóźniona reakcja na bodźce, bóle i skurcze mięśni (nawet takie które budzą w nocy), zawroty i bóle głowy, spadek ciśnienia, kołatanie serca, problemy ze snem, poważne zaburzenia rytmu serca oraz kłopoty z oddychaniem.

Potas ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, nerwów oraz serca. Pacjenci, u których stwierdzono niedobór potasu mogą go uzupełnić przyjmując lek Aspargin. Od ponad 40 lat bezpiecznym preparatem stosowanym w uzupełnianiu jak i leczeniu niedoborów magnezu i potasu w organizmie jest Aspargin. Wyjątkowy skład jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta i może być stosowany również przez dzieci powyżej 12 roku życia. Pragniemy uświadomić, że na niedobór potasu jesteśmy narażeni wszyscy gdyż uboga zazwyczaj w potas dieta nie jest w stanie pomóc w odnowieniu jego łatwo wyczerpujących się zapasów. Aspargin skutecznie uzupełnia niedobór potasu i powinien być systematycznie zażywany, najlepiej zaraz po posiłku w dawkach od 1 do 2 tabletek (2-3 razy dziennie) aby niedobór potasu został optymalnie uzupełniony.

Szczegółowe informacje o składzie preparatu Aspargin przygotowaliśmy na stronie serwisu. Zapraszamy do jej odwiedzenia, jeżeli pragną Państwo uzyskać również wiedzę o tym, jak negatywny wpływ ma niedobór potasu na właściwe funkcjonowanie organizmu.