Niedobór Magnezu

Magnez jako pierwiastek życia jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz układu krążenia, zmniejsza napięcie nerwowe oraz wzmacnia mięśnie. Wykazuje działanie uspokajające poprawiając przy tym odporność na stres.

Należy mieć świadomość, że niedobór magnezu może mieć wiele negatywnych skutków. Do najczęściej wymienianych należą: drganie powiek i mięśni, skurcze i drętwienie kończyn, bolesne kurcze łydek, bezsenność, pocenie się w nocy, koszmary, zaburzenia snu, ociężałość, uczucie zmęczenia, osłabienie, bóle i zawroty głowy, utrata równowagi, wypadanie włosów, łamanie się paznokci, pogorszenie koncentracji, drażliwość, stany lękowe, depresja. Aspargin jest skutecznym lekiem, który może być zażywany przez dorosłych jak i również przez dzieci powyżej 12 roku życia u których zdiagnozowano niedobór magnezu.

Pragniemy zwrócić uwagę, że niedobór magnezu może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia, dlatego warto zadbać o właściwy preparat uzupełniający zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Polecamy Aspargin, który jest stale monitorowany, wygodny i pewny dla pacjenta. Aspargin najlepiej przyjmować tuż po posiłku w liczbie od 1 do 2 tabletek (2-3 razy dziennie). Jak każdy lek może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych, dlatego też należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Pacjenci u których stwierdzono niedobór magnezu nie powinni bagatelizować tego faktu, żeby nie doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości bezpośrednio wpływających także na komfort życia. Wyłącznie systematyczne zażywanie leku Aspargin przyczynia się do znaczącej poprawy, przez co niedobór magnezu może zostać właściwie zredukowany.

Zachęcamy do odwiedzenia strony serwisu na której przygotowaliśmy szerokie spektrum informacji o leku Aspargin.