Aspargin

Aspargin® zawiera dobrze przyswajalną mieszaninę soli magnezowej i potasowej kwasu asparaginowego, będącego ważnym składnikiem budulcowym organizmu.

Magnez jest niezbędny w czynności mięśnia sercowego, układu nerwowego, mięśniówki gładkiej naczyń oraz mięśni prążkowanych, potas uczestniczy w czynności układu nerwowego i  układu sercowo - naczyniowego oraz w przewodnictwie nerwowo mięśniowym, zaś kwas asparaginowy bierze udział w przekazywaniu bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym.
Niedobór magnezu zwiększa ryzyko choroby wieńcowej, zawału serca i zaburzeń rytmu serca. Niedobór potasu stanowi zagrożenie dla prawidłowej czynności układu krwionośnego, układu wydalniczego i regulacji gospodarki wodno – elektrolitowej (odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego ciśnienia i kwasowości krwi).

Problemy z koncentracją, zaburzenia rytmu serca, podatność na zmiany nastroju oraz kurcze łydek są pierwszymi symptomami niedoboru ważnych pierwiastków w organizmie, a te mogą przyczynić się do poważnych komplikacji ze zdrowiem. Zaburzenia koncentracji i kurcze łydek mogą być bardzo groźne dla wszystkich pracujących, zwłaszcza tych „za kierownicą”. Podatność na zmiany nastroju, nadmierny stres,

płytki sen, brak lub nadmierny apetyt, czy brak ruchu mogą przyczynić się nie tylko do wzrostu bądź spadku masy ciała, ale również do wystąpienia zaburzeń rytmu serca. Powyższe objawy mogą być spowodowane niewystarczającym poziomem magnezu i potasu w organizmie.

Od ponad 40 lat bezpiecznym preparatem stosowanym w uzupełnianiu jak i leczeniu niedoborów magnezu i potasu w organizmie jest Aspargin®. Aspargin® zapewnia organizmowi utrzymanie potasu i magnezu na właściwym poziomie i zapewnia najbardziej optymalne wykorzystanie dostarczonych pierwiastków w organizmie.

Aspargin® jest lekiem stale monitorowanym, wygodnym i pewnym dla pacjenta. Lek zawiera dobrze przyswajalne przez organizm ludzki sole – magnezową i potasową kwasu asparaginowego, będącego ważnym składnikiem budulcowym organizmu. W odróżnieniu od suplementów diety, których działanie polega wyłącznie na „wzbogacaniu diety”, Aspargin® skutecznie leczy niedobory pierwiastków w organizmie.

Kiedy stosować lek Aspargin®?
Polecany/wskazany:

 • w chorobie niedokrwiennej serca
 • przy zagrożeniu zawałem
 • w rekonwalescencji pozawałowej
 • w niemiarowości i nadpobudliwości serca
 • po przebytych chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych
 • w uzupełnianiu niedoboru magnezu i potasu

 

Kiedy zażywać potas i magnez?

Potas i magnez – na pewno razem przed egzaminami

Potas w połączeniu z magnezem korzystnie wpływa na zdolności człowieka do koncentracji i zapamiętywania. W okresach wzmożonego wysiłku umysłowego, kiedy musimy przetworzyć i zapamiętać duże ilości informacji, powinniśmy wspomóc  organizm dostarczając mu pierwiastków i substancji zwiększających zdolności mózgu do zapamiętywania. Kompozycja kwasu asparaginowego z potasem i magnezem to doskonałe panaceum na pamięć i koncentrację. Poza tym potas i magnez uodparniają na stres.

Jak stosować lek Aspargin®?
Dawkowanie:
od 1 do 2 tabletek (2-3 razy dziennie), po posiłku.
Może być stosowany przez dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia. Nie powoduje uzależnienia, jest doskonale przyswajalny przez organizm. Do nabycia w aptekach na terenie całego kraju, bez recepty.

Kto nie powinien stosować leku Aspargin®?
Lek Aspargin® nie jest polecany osobom, u których występuje:

 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku,
 • hipermagnezemia (nadmiar magnezu we krwi),
 • hiperkaliemia (nadmiar potasu we krwi),
 • ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min),
 • zakażenia dróg moczowych,
 • zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok),
 • bradykardia (zbyt wolna praca serca),
 • myasthenia gravis (rzadka choroba, której towarzyszy zwiotczenie mięśni),
 • znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Możliwe działania niepożądane
Aspargin® jest lekiem bezpiecznym, stale monitorowanym, jednak jak każdy lek, Aspargin® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zaburzenia serca
Lek może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (zaburzenia pracy serca). 
Zaburzenia żołądka i jelit
Niekiedy po stosowaniu leku mogą wystąpić: bóle brzucha, nudności, biegunka, wymioty, które zwykle ustępują samoistnie.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
Rzadko, zwłaszcza u osób z zaburzeniami czynności nerek, może wystąpić hiperkaliemia.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania
Zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe.